Polskie Radio Rzeszów

Radio Rzeszów to regionalna rozgłośnia Polskiego Radia. Jako spółka Skarbu Państwa realizuje misję radia publicznego. Jest to cenne źródło informacji dla całego regionu Podkarpacia. Słuchacze mają możliwość otrzymywania rzetelnych informacji z zakresu wiadomości, sportu, muzyki i wydarzeń kulturalnych. Radio zajmuje się również produkcją wyjątkowych audycji, spektakli oraz słuchowisk. 

01

O PROJEKCIE

W ramach współpracy z Polskim Radiem Rzeszów przygotowaliśmy nową stronę internetową oraz design system. Kompleksowo zajęliśmy się prowadzeniem nowych mediów: prowadzenie profili społecznościowych, komunikacja z grupą odbiorców, analityka, relacje fotograficzne, grafika, prowadzenie, zarządzanie i utrzymywanie strony www.  

PROCES PROJEKTOWY

ANALIZA

WYZNACZENIE CELÓW

PLANOWANIE

WDROŻENIE

TESTOWANIE

02

KOLORYSTYKA I TYPOGRAFIA

Radio produkuje duże ilości treści, które muszą znaleźć się na stronie internetowej. Jednym z celów, które musieliśmy osiągnąć, było stworzenie jasnej oraz intuicyjnej nawigacji na stronie. Informacje podzieliśmy na kilka głównych obszarów, wykorzystując identyfikację kolorystyczną, która pozwoliła uporządkować wiadomości na stronie. Wyraziste i mocno nasycone kolory nadają dynamizmu stronie oraz wpasowują się w najnowsze trendy projektowania, przy jednoczesnym zachowaniu elegancji.

Na stronie został użyty font IBM Plex Sans, który jest neutralnym, ale przyjaznym krojem pisma w stylu groteskowym, który równoważy projekt z zaprojektowanymi detalami. Font zapewnia doskonałą czytelność w interfejsach drukowanych, internetowych i mobilnych.

DA8632

49306B

FFFFFF

DA323E

79C627

3291DA

IBM PLEX SANS

BOLD

REGULAR

LIGHT

03

PRZED I PO

Porównując wygląd poprzedniej strony z nowym designem najłatwiej dostrzec ogromny przeskok, jaki pojawił się po wdrożeniu nowej wersji serwisu. Poniższe zrzuty z ekranu są potwierdzeniem tego, że nowa wersja strony internetowej Polskiego Radia Rzeszów wyprzedza swoją poprzedniczkę o kilka długości w zakresie UI i UX Designu.

STRONA INTERNETOWA

POPRZEDNIA WERSJA STRONY

NASZA WERSJA STRONY

WERSJA MOBILNA

04

STATYSTYKI

Przed rozpoczęciem pracy bardzo dokładnie przeanalizowaliśmy stronę internetową oraz media społecznościowe. Wykorzystaliśmy do tego monitoring mediów, raporty Google Analytics, raporty Sotrender, mapy kliknięć, nagrania zachowań użytkowników.  Na podstawie zebranych danych mogliśmy zidentyfikować słabe i mocne strony dotychczasowych działań, co pozwoliło nam opracować szczegółowy plan działań, którego skuteczność potwierdzają statystyki. Cieszymy się, że nasze rozwiązania przynoszą wymierne korzyści w postaci zwiększonego ruchu na stronie oraz przypływu nowych użytkowników. 

SZYBKOŚĆ STRONY

LICZBA ODWIEDZIN

Dziękujemy za uwagę

Staramy się wykonywać naszą pracę możliwie jak najlepiej i wkładamy ogromne zaangażowanie podczas wykonywania projektów dla naszych klientów. Jeżeli podoba Ci się nasza realizacja i chciałbyś wykorzystać nasze kwalifikacje i doświadczenie w swojej firmie skontaktuj się z nami.

Otherland
O nas Oferta Kontakt